
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Plug |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions | 14 (2 x 7) |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 3 mm |
Stock: 335
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19018
Ext.Price$0.19018
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19018 | $0.19018 |
| 10 | $0.15043 | $1.50430 |
| 50 | $0.13055 | $6.52750 |
| 100 | $0.11330 | $11.33000 |
| 500 | $0.10379 | $51.89500 |
| 1000 | $0.09807 | $98.07000 |
